SÜTŐOLAJ BEGYŰJTÉSI PROGRAM

A Biotrans Kft. lakossági használt sütőolaj begyűjtési programot szervez „CseppetSem!” program elnevezéssel.

Bevezetésének oka az, hogy bár az elmúlt évtizedben történtek lépések
a környezetet és az épített infrastruktúrát súlyosan szennyező anyag szelektív gyűjtésének elindítására, de a ritkásan kiépült rendszer
alacsony hatásfokú, azt szinte csak a kiemelkedően kör-nyezettudatos polgárok veszik igénybe.

Ezért a „CseppetSem!” rendszer célja az, hogy minél több önkormányzat, áruházlánc létesítsen a területén használt sütőolaj gyűjtő pontokat, hogy a lakosságnak minél kisebb erőfeszítésébe teljen az, hogy környezetbarát módon helyezze el ezt a hulladékot.

2020. szeptemberében indult a program, mely mára több mint 900 településen nagy sikerrel működik.

„CseppetSem!” program indul iskolánkban

Kezdés:2021.november 3.

Gyűjtés helye: A 240 literes tartály helye a nagykapun keresztül megközelíthető.

Gyűjtés módja: A használt olajat PET- palackban tehetik a gyűjtőbe.