A mobiltelefonok, tabletek használatának szabályozása

Tisztelt Szülők!

Iskolánkban a mobiltelefon használata szabályozva van a Házirendben. Év elején az osztályfőnökök tisztázták a gyerekekkel az ezzel kapcsolatos tudnivalókat.

A fentiek ellenére, egyre több visszaélésre kerül sor nap, mint nap. Sértő üzeneteket küldenek Viber-en egymásnak, az Instagramon a másik tanuló oldalára bántó képeket tesznek ki, fényképeket készítenek egymásról. Teszik mindezt tanórán!! A pedagógus ezt nem veszi észre, hiszen gyermekeink roppant leleményesen és fürgén kezelik a telefont. Egy kísérlet még azt is kimutatta, hogy ha a pedagógus kérésére küldenek üzenetet a pedagógusnak óra közben, úgy, hogy az figyelmezteti őket figyelni fog, akkor is több mint egy tucat üzenet érkezik.

A telefon használatát okkal korlátozzuk, akár csak a többi iskola.

Az oktatásnak egyik alapfeltétele az órák zavartalansága. Ez segít az elmélyülésben, (ami ritka esemény a jellemzően felgyorsult hétköznapokban) fejlődik a tartós figyelem, ezáltal nő a tanulási képesség, a teljesítmény.

Az iskola nevelő tevékenysége gyermekkorban kiemelkedő fontosságú. A gyermek napi 6 órában, védett környezetben fejlesztheti társas képességeit. Itt nyílik lehetőség arra, hogy készség szinten megismerje és gyakorolja az emberi érintkezés helyes formáit, a konfliktuskezelést (nem szülői környezetben). Az érintkezés gyakori volta fejleszti szociális kompetenciáit, mely elengedhetetlen az un. életben való boldoguláshoz. Ennek érdekében szünetben is korlátozzuk a telefon használatát, hogy a gyermek a társas tevékenységeket gyakorolja.

Arra kérjük a szülőket, hogy gyermekük érdekében, támogatva munkánkat, beszélgessenek el gyermekükkel a telefon használatát érintő szabályok betartásának fontosságáról.