• futo_23.jpg
 • futo_22.jpg
 • futo_11.jpg
 • futo_13.jpg
 • futo_9.jpg
 • futo_21.jpg
 • futo_4.jpg
 • futo_10.jpg
 • futo_7.jpg
 • futo_15.jpg
 • futo_14.jpg
 • futo_1.jpg
 • futo_8.jpg
 • futo_12.jpg
Szeretettel köszöntjük a Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola honlapján!

                                           A farsang (Ulveczky Nóra 7.a)

Több társammal együtt izgatottan vártuk az idei farsangot 2019. február 16-án. Az iskolánk tanulói számára sok újdonságot jelentett, mind a szervezés, mind a meglepetések tekintetében. Egy anyukától megtudtam, hogy a koncepció régebben is az idei évhez hasonlóan volt kialakítva, azaz külön került megszervezésre az alsós és a felsős farsang.

Már reggel gyülekeztek iskolánkban az alsós tanítónénik, segítő szülők, közösségi szolgálatosok, hogy 10 órakor elkezdődhessen az alsósók farsangja, melyre minden osztály nagyon készült. A fellépők között voltak „gyümölcsök, édességek, indiánok, kalózok, pandák, táncosok” és még sokan mások. Igazi színkavalkáddá alakult a sportcsarnok, ahol az osztályok egyesével mutatták be produkciójukat Nelli néni konferálásával. A lelkesedés az egyéni jelmezek esetén sem hagyott alább. Nagyon sokan mutatták be a napok, esetleg hetek óta, szüleik segítségével készített alkotásaikat. A zsűrinek nem lehetett könnyű dolga.

Újdonság volt az osztályprodukciók és az egyéni jelmezek közötti szünetben lévő táncház, Budinszky Emília (volt tanulónk) és Budinszky Vilmos (7. a) vezetésével. A tombolahúzás az alsósóknál az osztálytermekben történt, majd elkezdődött a 2. felvonás, azaz a felsősök farsangja.

14 órára újra tele lett az iskola, valamint a sportcsarnok diákokkal, tanárokkal, szülökkel. Mi felsősök is előadtuk produkcióinkat . Az előadások nagyon sokszínűek, vidámak, változatosak voltak, így hamar elrepült az idő. Ezt követően 2 fiatal zenész lépett fel. A felsős tombola  pörgős volt, tele menő ajándékokkal, így mindenki nyerni szeretett volna!

Szeretném kiemelni a tanítónénik illetve a tanárok produkcióját, melyek mint minden évben, idén is hatalmas sikert arattak.

A büfében összeségében széleskörű kínálatot találtunk, lehetett venni szendvicseket, édes és sós süteményeket és persze üdítőket, kávét is.  

A farsang kapcsán egy rövid interjút készítettem iskolánk egyik legsokoldalúbb anyukájával, Schuszterné Merk Csillával, aki iskolánk pedagógiai asszisztense, és nem mellékesen a szülői munkaközösség elnöke:

Hogy tetszett az idei farsang a tavalyihoz képest?

Szerintem sokkal jobb volt, ugyanis nem volt akkora tömeg.

Mi volt jobb tavalyhoz képest?

A tömeg és az, hogy több idő volt arra, hogy az alsósok végig vonuljanak az egyéni jelmezeikben. A büfében sem volt akkora tumultus.

Mi a véleménye a meglepetésekről (táncház, együttes)?

Őszintén szólva nem láttam/hallottam belőlük sokat, hiszen én az időm nagy részét a büfében töltöttem. A végét hallottam egy picit.

Osztályprodukciókból volt kedvenc esetleg?

Ebből sem láttam sokat, talán négyet.

 

Van-e ötlete, hogy jövőre mit lehetne másképpen csinálni?

Igen, van. Éppen Kriszti nénivel beszéltük, hogy a felsős farsang végéről úgy hiányzott valami. Tehát lezajlott a tombola és mindenki eltűnt. Valami, valami…. buliszerű dolog, ami úgy lezárta volna, kerekké tette volna az egészet.

Összeségében jól érezte magát?

Igen, nagyon jól éreztem magam, csak nagyon elfáradtam.