• futo_10.jpg
 • futo_22.jpg
 • futo_11.jpg
 • futo_8.jpg
 • futo_4.jpg
 • futo_7.jpg
 • futo_12.jpg
 • futo_13.jpg
 • futo_21.jpg
 • futo_23.jpg
 • futo_9.jpg
 • futo_14.jpg
 • futo_15.jpg
 • futo_1.jpg
Szeretettel köszöntjük a Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola honlapján!

Március 15-i megemlékezés a Kőrösiben

(Ulveczki Nóra 7. a.)

 

Az idei műsort az 5.c tanulói, Vásárhelyi Gabi néni osztálya adták elő. Egy nagyon összeszedett és begyakorolt produkciót láthattunk, melynek fő témája a forradalom első napja, a Pilvax kávéházi, valamint a Nemzeti Múzeum előtti események voltak. Értelemszerűen nagyrészt fiúk szerepeltek benne, ők játszották a forradalom jelentősebb szereplőit, Petőfit, Vasvárit, stb. Lányok csak egyszer-egyszer mellékszereplőként jelentek meg, a forradalom eseményeit inkább az előbb említett helyszíneken férfiak alakították. Petőfi szerepét Lőrincz András játszotta, felejthetetlen alakítást nyújtott. Személy szerint – mióta a Kőrösi tanulója vagyok - ez volt az eddigi legjobb március 15-ei előadás. Még az olyan tanulók figyelmét is sikerült lekötni, akik nem arról híresek, hogy nyugodtan végig tudnak ülni egy előadást.