• futo_10.jpg
 • futo_12.jpg
 • futo_9.jpg
 • futo_1.jpg
 • futo_22.jpg
 • futo_23.jpg
 • futo_14.jpg
 • futo_15.jpg
 • futo_8.jpg
 • futo_11.jpg
 • futo_4.jpg
 • futo_7.jpg
 • futo_21.jpg
 • futo_13.jpg
Szeretettel köszöntjük a Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola honlapján!

Focitábor a Kőrösiben

Először szerveztünk focitábort az iskolában. 25 alsós diák (köztük 2 lány!) vett részt a táborban. A gyerekek szeretnek mozogni, szívesen sportolnak, de ebben a táborban a foci volt a központi tevékenység. Délelőttönként két csoportban, kétszer egy óra edzés volt a program. Az egyik csoportban olyan gyerekek voltak, akik már régebb óta, rendszeresen járnak edzésre, a másik csoportban pedig azok a diákok ismerkedtek a focival, akik nem olyan régóta, vagy eddig még egyáltalán nem foglalkoztak komolyabban a labdarúgással. Az edzéseket Varsányi Ádám, a DMTK egyik edzője vezette. A délutáni programok is a fociról szóltak: néztünk filmet a foci EB-ről; látogatóban voltunk a DMTK-pályán, ahol Ádám bácsi nyújtózkodott a gyerekek szabadrúgásai után; stadiontúrán voltunk a Groupama Arénában, ahol megnéztük azokat a helyiségeket, ahol a „nagyok” készülnek a válogatott és a Fradi meccsei előtt. Ügyességi feladatokban finomították a gyerekek a technikájukat, illetve klasszikus bajnokságot is szerveztünk – eredményhirdetéssel. A programok közti szabad foglalkozásokon a többség focizott, bár a hét vége felé előkerültek a focis kártyás albumok, beindult a cserélgetés is.

Sajnos az időjárás nem volt kedvező, egész héten nagyon meleg volt. Ez a gyerekeket kevésbé zavarta, lelkesen fociztak a csarnokban is. Reméljük, hogy ügyesebbek, erősebbek lettek és mindenek előtt jól érezték magukat! Köszönjük a város Oktatási és Sport Bizottságának támogatását!

Komáromi Katalin