105 cm

Gáspár Hanna

105 cm

Városi futóverseny 2016 ősz

Október 13-án rendezték meg, az immár hagyományos városi futóverseny őszi fordulóját.

II. Városi Futóparty

2016. szeptember 17-én Dunaharaszti várossá avatásának évfordulójából rendezett II. Városi Futóparty-n iskolánk váltócsapata a városi iskolák közötti versenyben 1. helyezést ért el. Gratulálunk a futóknak a szép ererdményhez!

SPAR futás 2016. október 8.

Verőfényes napot töltöttünk a Hősök terén szombaton, nem mellékesen lefutottunk pár km-t.

Ismét – évről évre – fejlődtünk, hisz megdöntöttük a tavalyi rekordunkat és 142 nevezéssel a 2. helyezést értük el a Budapest környéki iskolák között. Ezzel nyertünk 75000 Ft értékű SPAR vásárlási utalványt. Büszke vagyok minden indulóra, a sok kis apróságra, akik először vágtak neki ekkora távnak, a régi „motorosokra”,akik sokadszorra jöttek el  és a szülőkre, akik saját gátjaikat döntötték le azzal, hogy végigfutották a 2,7 km-es távot.

Remélem jövőre újra rekordot döntünk veletek, együtt!!! smiley

Sier Tamásné Andi néni

Kidobóverseny

2015. november 3-án kidobóversenyen vehettek részt a felső tagozatos csapatok. Az eredmény az alábbi táblázat szerint alakult:

5-6. évfolyam 7-8. évfolyam
Lányok Fiúk Lányok Fiúk
1. 5.B 6.A 7.A 8.A
2. 6.B 5.A 8.A 7.A
3. 6.A 5.B 8.B 7.B
4. 5.A   7.B

Megyei atlétika verseny - Albertirsa 2016. május 11.

Csapataink közül a legkisebbeknek sikerült a megyei fordulóra továbbjutni.
Az idő nem volt kegyes hozzánk, többször eláztunk az esőben, a szélviszonyok is nehezítették a gyerekek dolgát. A mostoha körülmények nem befolyásolták a gyerekek teljesítményét, mert szinte mindenki javított addigi eredményén.
A fiúk sajnos 2 pont híján nem kerültek fel a dobogóra, a lányok 9. helyezést értek el.

Gratulálunk Nektek és reméljük jövőre újra lehetőségetek lesz megmérettetni magatokat!
Solti Réka és Sier Andi néni

30. SPAR futás

A 30. Budapest SPAR Maraton 1. napján ismét nagy létszámban képviselte magát iskolánk.Volt aki 5 km-en tette próbára magát,de a többség a rövidebb,2,7 km-t teljesítette.Sokan nem először rajtoltak,de örömmel vettem a kezdő futók jelentkezését.A hangulat fergeteges,az időjárás kegyes volt hozzánk.

Sier Andi néni

Körzeti atlétika verseny Kiskunlacháza 2016. április .28.

Városi futóverseny eredményei

2016. április 18-án rendezte meg a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola a hagyományos városi futóversenyét. Az iskolánk tanulói az alábbi szép eredményeket érték el:

Házi magasugró verseny

2016. április 19-én rendeztük meg a 3-4. évfolyam részére a házi magasugró versenyünket.

Vivicitta 2016

Nem is volt kérdés, hogy idén ismét felkerekedünk és megcélozzuk a 2.5 km-es távot. Tudom, hogy sokaknak ez nem nagy távolság, de a nevezők között voltak alsósok, anyukák és apukák is. Volt, aki tavaly ígéretet tett, hogy idén lefutja kislányával és a futástól kipirult arccal, büszkén kocogott át célon.

Árpád Kupa 2017

A focicsapatunk ismét sikeresen szerepelt: megnyerték az Árpád Kupát .

Csapattagok: Braun Rajmund, Bugovics Ádám, Duffek Ákos, Lengyel-Széchenyi Dominik, Őz Zalán, Sajgó Zalán, Szabó Péter, Ződi Mátyás.

Taksony Kupa 2017.

Iskolánk focicsapata ebben a tanévben megnyerte a Taksony Kupát.

Csapattagok : Bugovics Ádám, Duffek Ákos, Jankovics Attila,  Lengyel-Széchenyi Dominik, Őz Zalán, Sajgó Zalán, Szabó Péter, Ződi Mátyás.

Országos Atlétikai Diákolimpia

Miközben kitört a nyári szünet és a diákok többsége a strandon süttette a hasát vagy a házi medencében lubickolt, valaki az atlétika pályán rótta a köröket, mérte a távolugrás rohamát, vagy éppen a kislabdát hajigálta jó messzire.

Ez a diák nem más, mint a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola tanulója, Zakar Dávid, ő aki bejutott idén (is) az Atlétikai Diákolimpia országos döntőjébe. Hosszú volt az út idáig, hiszen kétszer kellett ahhoz a dobogóra felállnia, hogy elindulhasson a döntőben. Először Kiskunlacházán, a körzeti, majd Albertirsán a a megyei fordulón szerezte meg az elsőséget. Kitartóan készült, gyakorolt, mert szerette volna túlszárnyalni 2 évvel ezelőtti eredményét, amikor egy fiatalabb korcsoportban, de szintén ott volt országos versenyen.

A döntőt június 24-én rendezték egy fülledt, meleg napon Debrecenben egy színvonalas szervezés keretében. Méltó és rendkívül tehetséges ellenfelekkel versenyezve végül a 23. helyet szerezte meg közel 150 atlétából. Büszkék vagyunk rád Dávid és jövőre egy dobogós helyezés megszerzése lebegjen a szemed előtt.

Sier Tamásné

Megnyertük a 100.000 Ft értékű Telekom sportszerutalványt a Vivicittán!

Ismét a Kőrösi képviseltette magát a legtöbb fővel a Vivicitta futóversenyen, így méltán vihettük el a 100.000 Ft-os Telekom sportszerutalványt. Köszönjük Sier Andi néninek a rengeteg szervezést. És hogy jól sikerült-e? Szavak helyett beszéljenek a képek!