Tanulmányi versenyek, eredmények

Az oklevelek nagy méretű megtekintéséhez kattintson a kis képekre!

Bolyai matematika csapatverseny eredményei

Petőfi szavalóverseny

"Szeptember végén"i Petőfi Sándor szavalóversenyen iskolánk tanulói közül

Takács Dóra 2.a osztályos diák I.helyet érte el,

Agócs Kristóf 3.b osztályos diák III.helyen végzett szavalatával.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

5. helyezés a Bolyai matematika versenyen!

A Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulóján a 3.a osztály Gondolkodunk! csapata 74 induló csapatból 5. helyezést ért el.
A csapattagok: Magyar Bence, Gálos Márk, Tornai Ilona, Pablényi Csaba.
Felkészítő pedagusok: Zsigmond Béláné és Tóth Andrea.

Ez a gyönyörű eredmény belépőt biztosított a szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnáziumban megrendezett ünnepélyes eredményhirdetésre.
Az alábbi kép a győztes kis csapatot és a felkészítő tanító néniket mutatja. (a képre való kattintással a fotó nagyobb felbontással is megjeleníthető).

Első osztályos siker az Országos Sakk Diákolimpián!

Farkas Sára 1.b osztályos tanuló április 6-7-én az Országos Sakk Diákolimpián vett részt Miskolcon az 1. korcsoportban (2010-2011 korosztály).

A többségében második osztályos kislányok között a 7. helyen végzett a 25 indulóból.

Reméljük, hogy jövőre másodikosként, a győzelemért fog majd harcba szállni a korcsoportjában. Szívből gratulálunk, Sára!

A képre való kattintással a fotó nagy felbontású verziója tekinthető meg.

Nagy siker a Bolyai természettudományi csapatverseny

A 2019. február 8-án megrendezett Bolyai Természettudományi Csapatverseny  körzeti fordulóján a 3.b  Csicserik csapata 6. helyezést ért el .
A szép teljesítményért járó oklevelet a budapesti Szent István Gimnáziumban megrendezett ünnepélyes eredményhirdetésen vették át.

Csapattagok: Pál Bernadett, Hague Dóra, Agócs Kristóf
Felkészítő tanár: Bordi Zsoltné, Edit néni.

Az iskolánkból még egy csapat indult ezen a versenyen. Ők  a negyedi évfolyamot képviselték és  23. helyezést értek el. Természetesen ez is gyönyörű teljesítmény!

Csapattagok: Panykó Dominik, Szendi Tibor,  Szabó Áron, Pál Botond
Felkészítő tanárok: Papp Tímea és Vargáné Hunya Katalin

Szívből gratulálunk! A képre kattintva a fotó nagyobb felbontású verziója érhető el.

A taksonyi matematika verseny eredménye

A tavalyi év végén került sor Taksonyban a már hagyományosnak mondható matematika versenyre.

3. osztály

8. osztály

Hague Dóra

III. hely

Herceg Tamás

IV. hely

Tornai Ilona Sára

VII. hely

Bakó Bence

XVIII. hely

Agócs Kristóf

XII. hely

Felkészítő pedagógusok: Bordi Zsoltné, Bordásné Nyári Nikoletta, Tóth Andrea..

Bolyai verseny díjátadó

Ebben a tanévben, iskolánk negyedik osztályos tanulók közül négyen elhatározták, hogy elindulnak a Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen. Lelkiismeretesen készültek erre a nevezetes, de nehéz megmérettetésre. Itt a feladatok megoldásán kívül fontos, hogy a csapattagok együttműködjenek, összedolgozzanak, mert csak akkor lehet jó eredményt elérni.

A versenyt Magyarországon minden megyében, illetve Budapest vonzáskörzeteiben rendezték meg. (Az előző évben 1329 csapat indult ebben a korosztályban.)

A megyei fordulót 2018. november 9-én Alsónémediben tartották, ahol egy írásbeli feladatsor megoldásával mérték össze tudásukat a gyerekek.

Az interneten közzétették az eredményeket, de csak a 7. helyezésig árulták el a sorrendet. Nagyon boldogok voltunk, mert kiderült, hogy a diákok bejutottak az első hat helyezett közé, ami már csodálatos eredmény.

A Szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnáziumban tartott díjkiosztó gálán tudtuk meg, hogy a kis csapat első helyezést ért el Pest megye délkeleti csoportjában.

Ez a szenzációs eredmény azt is jelentette, hogy a gyerekek bejutottak az országos döntőbe, ahol Magyarország minden megyéjének illetve körzetének csak az első helyezettjei versenyezhetnek egymással.

A döntőt december 9-én rendezték meg Budapesten a Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskolában. A gyerekeknek írásbeli és szóbeli feladat megoldására, és egy általuk előadott kis műsorral is kellett készülniük, amit zsűriztek a szervezők. A verseny több órán keresztül zajlott.

A Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola negyedik osztályos csapata a 23. helyen végzett.

Hatalmas öröm ez számunkra! Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy iskolánk tanulói a Magyarországon induló összes negyedik osztályos csapat közül ilyen előkelő helyezést értek el ezen a versenyen.

A csapat tagjai: Bara Zsófia, Harnberger Boglárka, Oláh Csilla, Pál Botond

Nagyon büszkék vagyunk rájuk! JA képekre való kattintással a fotók nagyobb felbontású változata jelenik meg.

Határtalanul szavalóverseny

2018.November hónapban két alkalommal is jelen voltunk a Laffert Kúriában rendezett versenyeken. November 15-én a Dunaharaszti Alapfokú Művészeti Iskola rendezte „A klasszikus kor” elnevezésű csapatversenyén vettünk részt. A7.a osztály csapata (Gyephár Vince, Kása Csaba, Szanka Csanád) II. helyezést ért el! Gratulálunk!!

November 22-n a Dh. II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk. hagyományos „Határtalanul” szavalóversenyén szavaltak diákjaink:

Pál Botond 4.a: III. hely
Bakó Bendegúz 4.a: V.hely
Tóth Hanna 5.b: V. hely
Villányi Rebeka 6.b: V. hely
Balogh Bianka 8.a: V. hely
Födő Zsanett 7.c: V.hely

Pál Botond versét a Városi TV rögzíti, következő adásukban már látható lesz. Gratulálunk! A képek rákattintással nagyobb felbontásban is megtekinthetők.

Farkas Sára újabb sikeres szereplése

Az 1.b osztályos Farkas Sára Pest Megyei Ifjúsági Sakkversenyen is remekelt: 35 partiból 30-at nyert , így 2 ezüstérmet és 2 aranyérmet szerzett.

Korcsoportjában Pest megye bajnoka lett.

Gratulálunk a sikeres szereplésekhez! A nagyobb felbontású képért kattintson a fotóra!