• futo_8.jpg
 • futo_4.jpg
 • futo_12.jpg
 • futo_13.jpg
 • futo_21.jpg
 • futo_23.jpg
 • futo_10.jpg
 • futo_11.jpg
 • futo_22.jpg
 • futo_9.jpg
 • futo_1.jpg
 • futo_15.jpg
 • futo_7.jpg
 • futo_14.jpg
Szeretettel köszöntjük a Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola honlapján!

HASZNOS INFORMÁCIÓK SZÜLŐKNEK

 • Ha gyermeke az iskolai órák előtt legalább negyedórával korábban érkezik, reggele nyugodttá, stresszmentessé válnak.
 • A diáknak figyelnie, dolgoznia kell olykor 5-6 órán át. Csak pihenten tud maximálisan teljesíteni. Ha időben lefekszik, másnap pihenten érkezik, nagyobb az esély, hogy élvezze munkáját.
 • A szünetekben a felfrissülés érdekében a gyermekek az udvaron tartózkodnak. Az időjárásnak megfelelő ruházatra szükségük van.
 • Az ellenőrzés a gyermekek számára nem mindig örömteli, de valójában nagyon is szükséglet. Ha legalább hetente 1x megtekinti az ellenőrzőt, a gyermek számára is nyilvánvalóvá válik, hogy az iskolai teljesítménye fontos, hogy számít  mi történik az iskolában az oktatáson túl. A rendszeres ellenőrzés lehetőséget ad a felmerülő problémák időben való észlelésére és korrigálására.
 • A gyermeket szülő, pedagógus közösen neveli, ezért a pedagógus és a szülők közötti érdemi kommunikáció nagyon fontos. A szülői értekezletek, fogadóórák, eseti megbeszélések erre adnak lehetőséget.
 • A gyermek számára elemi fontosságú a reggeli, mivel az emberi szervezet legnagyobb energiaigényű szerve az agy, amelynek optimális működéséhez folyadékra és tápanyagra is szükség van, (pl. kakaó, tej, gyümölcslé, tea)
 • Iskolánk eredetileg 260 fő oktatására épült. Igaz, hogy a múlt évben a tantermek száma néggyel bővült, de a közösségi terek mérete(lépcsők, aula) nem változott. A zsúfoltság, a balesetek elkerülése érdekében alakítottuk úgy iskolánk rendjét, hogy az épületben csak a gyermekek tartózkodhatnak.
 • Iskolánk előtt a parkolás és autós közlekedés lehetőségei szűkösek. Elkerülhetőek a dugók a bosszantó helyzetek, ha a gyermek már egy utcával arrébb kiszáll és gyalog közelíti meg az iskolát, illetve ha a parkolót csak a szükséges időre használjuk.

TÁMOGATÓ EGYÜTTMŰKÖDÉSÜKET KÖSZÖNJÜK.

ISKOLAVEZETŐSÉG