• futo_15.jpg
  • futo_12.jpg
  • futo_11.jpg
  • futo_7.jpg
  • futo_22.jpg
  • futo_8.jpg
  • futo_13.jpg
  • futo_21.jpg
  • futo_23.jpg
  • futo_4.jpg
  • futo_14.jpg
  • futo_9.jpg
  • futo_1.jpg
  • futo_10.jpg
Szeretettel köszöntjük a Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola honlapján!

Tanulmányi versenyek, eredmények

Az oklevelek nagy méretű megtekintéséhez kattintson a kis képekre!

En general, la dosis recomendada es de 10 pastilla tomados antes de la actividad sexual prevista, con o sin alimentos. En aquellos pacientes en los que tadalafilo 10 mg no produzca el efecto adecuado, se puede probar con la dosis de 20 mg. Puede tomarse desde al menos 30 minutos antes de la actividad sexual.

Krájnyák Vivien (4.b) a környezetvédelmi rajzversenyen I. helyezést ért el

 

 

A MatekÁSZ iskolai fordulójának továbbjutott versenyzői, 

Gerstenbrein Hanna 2.c
            Takács Júlia 4. c

akik a vármegyei döntőn képviselik iskolánkat
        március 10-én.

 

MatekÁsz verseny hírei

Iskolánk 3 tanulója folytathatja a versenyt a  Pest vármegyei fordulóban.

A megmérettetés 02.23-án lesz a Dunakeszi Bárdos Lajos Általános Iskolában.

Kőnig Konor Kende 2.a
Felkészítő pedagógus: Rubin Andrea

Kálnok Zoé 5.c 
Felkészítő pedagógus: Kurucsai Zsanett

Gábor-Kovács Noel 4.a
Felkészítő pedagógus: Sárospatakiné Nagy Beatrix Ágnes

Sok sikert kívánunk a következő fordulóhoz!

Újabb siker a Bolyain!

Iskolánk négy csapata indult az anyanyelvi  versenyen.
Mintegy 50  csapat mérte össze tudását a 3. és a 4. évfolyamon is.

A 31., 35., 42. hely mellett a 4.a osztályos Géniuszok - nevükhöz híven - a legjobb 10  között vannak.
Csapattagok:
Csipai Barbara, Burgyán Gergő, Gábor-Kovács Noel, Hollósv Bálint
Felkészítő pedagógus: Sárospatakiné Nagy Beatrix Ágnes

Gratulálunk a szép eredményhez!

 

ZRÍNYI ILONA MATEMATIKAVERSENY 2023-24.

        továbbjutók a 2. (megyei) fordulóba
                  Dél-Pest vármegye
 
osztály név
2 Csonka Krisztián
2 Hermann Boglárka
2 Karika Gergő
2 Kőnig Konor Kende
3 Erdey Bonifác
3 Perényi Marcell
3 Tamás Botond
4 Gábor-Kovács Noel
4 Hermann Laura
4 Jánossy Ákos
4 Orova Bálint
4 Tóth Szabolcs
4 Wágner Dániel
5 Greff Lilla
5 Magyar-Herczegh Franciska
6 Kozma Ferenc
6 Schill Dániel
8 Dékány Dénes

 

Tanulmányi verseny erdemények

 

Sikerek a Kiskun Farkas László városi szavalóversenyen

Kozári Dorka III. helyezést ért el. Felkészítő: Bordi Zsoltné
Krájnyák Vivien 4. osztályos tanuló, a szavalóverseny különdíjasa.

 

Tanulmányi eredmények

 

2023. október 17-én Kiskunlacházán megrendezésre került az
V. Kiskun Farkas László Szavalóverseny.

Iskolánkat Szakács Bernadett Amarillisz, 6.a osztályos tanuló képviselte,
aki különdíjban részesült. Gratulálunk az elért eredményhez!

 

Tudásbajnokság, magyar nyelv tantárgy, országos döntő (Május 25., Szeged.)

Kőnig Konor Kende 3. helyezést ért el.

 

Sikeres szereplés a Bolyain

Iskolánk 3 csapata nevezett idén a
Bolyai Anyanyelvi Csapatversenybe.

A 4. osztályos csapat 68 induló csapat közül a
IV. helyet érte el.

Csapattagok:
Bali Anna, Kálnok Zoé, Kozári Luca, és Takács Júlia.

Lehetőséget kaptak az országos megmérettetésre!

Felkészítő pedagógus: Nagy Orsolya

                                                                                           Gratulálunk a szép eredményhez!

 

Tudásbajnokság Országos Tanulmányi Verseny

2023. 03. 24-én rendezik a verseny vármegyei fordulóját, melybe több tanulónk is bejutott,
  így képviseli iskolánkat a megmérettetésen.

Dávid Márk 3.b  matematika
Bárkányi Mór 6.b  természetismeret
Takács Júlia 4.c  magyar nyelv, környezetismeret, matematika
Hemrich Adél 3.a  matematika
Zelovics Domonkos 8.c  matematika
Búza Krisztián 5.a  történelem

Sok sikert kívánunk!

 

Takács Júlia országos II. helyezett a XXIV. nyelvÉSZ tanulmányi versenyen

 

Bolyai Matematika Csapatverseny 2023. október 13.

A versenybe iskolánk 6 csapata nevezett.
A 6. osztályosok 60 , a 3. osztályosok 84 csapattal " küzdöttek".
A 4. osztályosoknak sikerült a versenyben bekerülni az első 10 csapat közé.

Október 17-én kihirdették, kik kerültek be a 81 csapat közül a döntőbe:

A 4.a osztály Cápák nevet viselő csapata a 3. legjobb eredménnyel részt vehet a döntőben.
Csapattagok: Csipai Barbara, Burgyán Gergő, Gábor - Kovács Noel, Hollósy Bálint.
Felkészítő pedagógus : Sárospatakiné Nagy Beatrix Ágnes

Szép teljesítményt ért el a 4.b Négyes Ászok elnevezésű csoportja is, a 4. helyen fejezték be a versenyzést.
Csapattagok: Jánossy Ákos, Orova Bálint, Tóth Szabolcs, Wágner Dániel.
Felkészítő pedagógus: Tóth Andrea


 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Sok sikert a döntős csapatnak!

 

Bolyai Természettudományi Csapatverseny eredményei

A csapatversenyre 4 csapat nevezett.

A 3.c Gólyák csapata a 7. helyen végzett.
Csapattagok: Csányi Róbert, Jakab Levente, Sferle Lola, Vuk Zalán
Felkészítő pedagógus: Kubát-Brock Enikő

A többi csapat is legalább a középmezőnyben végzett.

4.b : Dávid Márk, Tóth Szabolcs, Jánossy Ákos, Baranyi Gábor.
4.b: Kozma Kristóf, Hermann Laura, Horváth Fanni, Weinber Hunor.
Felkészítő pedagógus: Tóth Andrea

8.a: Dékány Dézi Kamilla, Dékány Dénes György, Kiss Hanna Ágnes, Pongrácz István.
Felkészítő pedagógus: Kupai László

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

Titok levelezős verseny angol nyelvből

Szegedi Enikő 7.b osztályos diákunk bejutott a Titok levelező verseny országos döntőjébe .

Május 11-én kerül sor  az ELTE-n  a döntőre.
Felkészítő pedagógus: Martinák Edit

Sok sikert kívánunk!

Bendegúz Tudásbajnokság

Simonyi Hanna 5.b osztályos tanuló történelem tantárgyból  bronz minősítést ért el.
Felkészítő pedagógus: Pálinkásné Baráth Viktória

Gratulálunk!

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny 03.21.

A 2. osztályosok közül Kőnig Konor Kende megyei V. helyelyezést ért el.
Felkészítő pedagógus: Rubin Andrea Csilla

Orova Bálint 4.b osztályos tanuló eredménye alapján ünnepélyes keretek között kapja meg jutalmát.
Felkészítő pedagógus: Tóth Andrea

A 4. osztályosok közül Gábor - Kovács Noel az élmezőnyben szerezte meg a 24. helyet.
Felkészítő pedagógus: Sárospatakiné Nagy Ágnes Beatrix

A 8. osztályosok eredményeiből Dékány Dénes Györgyé a megyei IV. hely.
Felkészítő pedagógus: Bíró Zsuzsanna Hajnalka

Gratulálunk!


Háziverseny 03.26.

Ebben a tanévben az alsós évfolyam tanulóinak csapatversenyt hirdettünk. Osztályonként három 4 fős csapatot vártunk.
Matematikából, magyar nyelv-és irodalomból valamint a környezetismeret tantárgyban mérhették össze tudásukat.

I.helyezettek:
   1. osztály: Medve csapat: Hagymássy Liza, Szalay Dóra, László Rebeka, Farkas Zsombor.

   2. osztály: Oroszlánok Csapat: Dékány Döniz, Fekete Eszter, Molnár Máté, Kovács - Zoltay Áron.
   3. osztály: Vörös rókák csapat: Sultész Zoé, Kübler - Nagy Bíborka, Sferle Lola, Jakab Levente.
   4. osztály: Nem az a csapat: Cábor - Kovács Noel, Kassai Keve, Maár István, Burgyán Gergő.

Gratulálunk a nyerteseknek!

 

 

TITOK Oktatásszervező BT. német levelező verseny eredményei

 

Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület rajzpályázata

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny 2.fordulójának
80 pont feletti eredményei

Gábor-Kovács Noel 3.a 101 pont
Takács Júlia 4.c 99 pont
Orova Bálint 3.b 92 pont
Zelovics Domonkos 8.c 80 pont

 

Dunaharaszti diákösztöndíj

Iskolánk tanulói közül tanulmányi előmenetele és versenyeredményei eismeréseként  a Dunaharaszti Város Képviselő-testületének Oktatási, Művelődési és Sport Bizottsága diákösztöndíjban részesítette:

Bajcsev Anna 5.a, Bárkányi Mór 6.b,  Farkas Jázmin Ilona 8.b,  Frank Loretta 8.b,  Gabona Nikol 8.a, 
 Harnberger Boglárka 8.c,  Ladányi Ádám Noel 5.a,  Laurán Janka 8.b,  Lénárt Emese 8.b,
 Lobog Botond 8.c,  Őz Balázs 8.b,  Schmél Dóra 8.b
osztályos tanulókat.

Gratulálunk tanulóinknak!

 

Alkoss szabadon - Szárnyalj szabadon! pályázat

 

A Petőfi szavalóversenyen

Egressy Elza és Kovács - Zoltay Áron
III. helyezést ért el
az Itt van az ősz... kezdetű verssel.

 

 

Nyelvész verseny hírei

Iskolánk 3 tanulója továbbjutott a verseny Pest vármegyei fordulójára.

Kőnig Konor Kende 2.a
Felkészítő pedagógus: Rubin Andrea

Magyar-Herczegh Franciska 5.b
Felkészítő pedagógus: Pálinkásné Baráth Viktória

Szegedi Enikő 7.b
Felkészítő pedagógus: Serbán Ágnes

Sok sikert kívánunk a következő fordulóhoz, melyre január 26-án kerül sor!

 

2021/22-es tanév versenyeredményei

Városi  tanulmányi verseny Tanuló neve Helyezése
Petőfi szavalóverseny Lőrincz András különdíj
Krájnyák Vivien különdíj
Városi Szavalóverseny Mató Dorina II. hely
Vuk Zalán különdíj
Szakács Bernadett Amarillisz II. hely
Krájnyák Vivien  különdíj
Lőrincz András I. hely
Demeter Márton II. hely
III. Népdaléneklési verseny Danhauser Veronika,
Görögh Szófia,
Takács Emma
Bronz fokozat
Zeneiskolai verseny Szabó Dániel nívódíj
Határtalanul szavalóverseny Bedő Katica I. hely
Láng Viktor II. hely
Itthon telelő madaraink rajzpályázat Ficsor Johanna I. hely
Orova Bálint II. hely

Tanulmányi verseny eredmények

 

 

Magyar nyelv napja

A Magyar nyelv napja alkalmából idén is megrendezésre került iskolánk házi versenye a memory jegyében. Intézményünk felső tagozatos diákjai szép számmal jelentkeztek és mérték össze tudásukat a szólás-és közmondások világában.
Díjazottak:
5-6. évfolyam:
1) Tóth Blanka (6.b)
2) Szilágyi Zsófia (6.b)
3) Varga Előd (5.a)
7-8. évfolyam:
1) Papp Boglárka (8.a)
2) Pehl Viktória (7.a)
3) Rosta Csenge (8.b)

 

Országos versenyeredmények

Idén is népszerű volt Intézményünk diákjai körében
a Hebe Kft. által szervezett országos projektverseny magyar nyelvből és történelemből.

Iskolánk több tanulója vett részt rajta és ért el nagyon szép eredményt.

Szívből gratulálunk nekik!

 

NyelvÉSZ iskolai fordulója

Megérkeztek a NyelvÉSZ verseny iskolai fordulójának eredményei.

A vármegyei döntőbe jutott tanulóknak és felkészítő pedagógusaiknak gartulálunk!

Döntőbe jutott:
Kálnok Zoé 4.c 
Takács Júlia 4.c
Felkészítő pedagógus: Nagy Orsolya

Kozma Ferenc 5.b
Schill Dániel 5.b
Felkészítő pedagógus Marosi Márta

Dudás Máté 6.b
Felkészítő pedagógus Serbán Ágnes
 

Himnusz 200. évfordulója képzőművészeti pályázat

 

Bolyai Matematika Csapatverseny döntője

2023.11.17-én került sor az országos versenyre, melyen 93 csapat vett részt.
Iskolánk 4.a osztályos tanulói 80 csapatot győztek le,

így az ország 13. legjobb csapata lettek.

Csapattagok: Csipai Barbara, Burgyán Gergő,
                   Gábor-Kovács Noel, Hollósy Bálint.
 
Felkészítő pedagógus: Sárospatakiné Nagy Beatrix Ágnes

Büszkék vagyunk teljesítményükre!

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny
újabb állomása
2024.

Iskolánk tanulói meghívást kaptak a 2. forduló eredményhirdetésére, melyet Biatorbágyon rendeztek március 1-jén.
 
A 2. évfolyamosok versenyét iskolánk tanulója, Kőnig Konor Kende nyerte meg. Így április közepén újabb erőpróbán vehet részt, az országos fordulóban mérheti össze tudását az ország minden tájáról érkező diákokkal Kecskemét városában. Felkészítő pedagógusát, Rubin Andreát is elismerésben részesítették.
 
A 4. évfolyamosok mezőnyében is sikeres szereplésről számolhatunk be. Gábor-Kovács Noel 4. hellyel biztosította a részvételt az országos döntőben. Felkészítő pedagógusa: Sárospatakiné Nagy Beatrix Ágnes.
 
A 4. évfolyamon még Orova Bálint ért el 11. helyezést. Az országos versenybe nem került be, de hozzájárult a 4. osztályosok csapatversenyéhez. Csapatban a 4. évfolyamon a  3. helyet szerezte meg: Gábor-Kovács Noel, Orova Bálint és Hermann Laura. Felkészítő pedagógus: Tóth Andrea

  

 

MatekÁsz vármegyei döntője

Tanulóink I. helyezettként kerültek be a MatekÁsz országos döntőjébe.

Kőnig Konor Kende 2.a
Felkészítő pedagógus: Rubin Andrea
Gábor-Kovács Noel 4.a
Felkészítő pedagógus: Sárospatakiné Nagy Beatrix Ágnes

Az országos döntőn (április 27-én) is sok sikert kívánunk!

 

A Tudásbajnokság vármegyei fordulóján elért eredmények

 

 

Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny Döntő

Orova Bálint a 4. évfolyamosok között a 8. helyezést érte el.

Felkészítő pedagógus: Tóth Andrea

 

Városi szavalóverseny eredményei

Április 18-án iskolánk adott helyet a városi szavalóversenynek.
Ebben az évben a választott téma: Természetábrázolás az irodalomban.
 
1 - 2. osztályos kategória:
I. helyezett: Kovács - Zoltay Áron 2.b
Felkészítő pedagógus: Kreiszné Wágner Rita
 
3 - 4. osztályos kategória:
 Különdíjasok: Hampel Léna 3.a
 Felkészítő pedagógus: Nuberné Török Ildikó
Vuk Zalán 3.c
Felkészítő pedagógus: Katonáné Koller Erika
 
Felső tagozaton:
I. helyezett: Szakács Bernadett Amarilisz 6.a
Felkészítő pedagógus: Pálinkásné Baráth Viktória
II. helyezett : Kálnok Zoé 5.c
Felkészítő pedagógus: Katonáné Koller Erika

 

 

Kőnig Konor Kende sikerei a tanulmányi versenyek országos döntőin

Zrínyi Ilona Matematikaverseny, országos döntő 4. hely. (Április 13-14., Kecskemét.)

Mozaik Tanulmányi Verseny általános műveltség tantárgy országos döntő 1. hely.
 (Verseny: április 13., Kecskemét. Eredmény: Április 27., Szeged.)

MatekÁSZ országos döntő 1. hely. (Április 27., Szeged.)

NyelvÉSZ országos döntő 16. hely.  (Április 27., Szeged.)


 

 

Bolyai matematika csapatverseny sikerei

Iskolánk 3. évfolyamából négy csapata tette próbára tudását a csapatversenyen.

3. a osztály Észbontók csapata
Burgyán Gergő, Csipai Barbara, Gábor-Kovács Noel, Hollósy Bálint
megyei VII.helyet érték el.
Felkészítő pedagógus: Sárospatakiné Nagy Beatrix.

 A 3.b osztály Nyerő négyes csapata
Baranyi Gábor, Horváth Fanni, Jánossy Ákos és Orova Bálint
megyei IX. helyen végeztek a 77 csapat versenyében.
Felkészítő pedagógus: Tóth Andrea.
 

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

Barátunk a könyv területi verseny eredményei

Iskolánk három évfolyamából indultak a versenyen.
 
A 4. osztályosok Bordi Zsoltné felkészítésével a III. helyet szerezték meg.
Csapattagok: Baranyi Gábor, Ficsor Johanna, Tóth Szabolcs.
 
A 3. évfolyam tanulóival Kubát-Brock Enikő gyakorolt.
 Ez a csapat a IV.helyen végzett.
Csapattagok: Csányi Róbert, Jakab Levente, Sferle Lola.
 
A 2. osztályosok is lelkesen olvastak, gyakoroltak Kreiszné Wágner Rita irányításával.
Csapattagok: Kovács-Zoltay Áron, Dékány Döniz Margaréta, Kalmár Gergő Patrik.

 

"Barátunk a könyv" területi versenyen

a Vadlibák csapat II. helyezést értel.   a Partlakók csapat III. helyezett lett.
 
 
A "Tavaszi fülemülék" EZÜST minősítésben részesültek a
IV. Dunaharaszti Városi Népdaléneklési Versenyen.

A csapat tagjai:
Bajcsev Anna 5.a és Szakács Bernadett Amarillisz 5.a
 
A "KŐRÖSI 1." csapt II. helyen végzett a Városi Természettudományos Vetélkedőn.

Csapattagok:
  Bali Anna
  Takács Júlia
  Kozma Kristóf
  Gábor-Kovács Noel

 

2023- Tavaszi Városi Szavalóverseny a Kőrösi iskolában

Az idei tanévben félve hirdettük meg szokásos költészet napi szavalóversenyünket, mert tavaly bizony elmaradt a jelentkezők száma a pandémia-sorozat előtti évekhez képest. Év közben több intézmény mondta le hasonló témában meghirdetett versenyét az érdektelenség miatt.
Ezért örültünk nagyon, hogy a jelentkezési határidőig közel negyven diák nevét kaptuk meg a város általános iskoláiból.
A témát idén sok más irodalmi versenyhez, pályázathoz hasonlóan Petőfi Sándor születésének 200. évfordulójához kötöttük: Petőfi és kortársai. Petőfit még mindig jó szavalni. Sok, az ifjúságot is megszólító alkotásából nagyon jól választottak az indulók vagy felkészítőik. A zsűrik tagjai egyöntetűen azon a véleményen voltak, hogy remek versválasztásokkal találkoztak, örültek, hogy ilyen változatos volt a paletta. 
Köszönjük a részvételt, a zsűri lelkes hozzáállását! Gratulálunk minden versmondónak! 

És a helyezettek:

I. kategória:   1. Vuk Zalán (Kőrösi)
                      2. Csenkey Bianka (Rákóczi)
                      3. Maruzsa Flóra Sarolta (Hunyadi)
           Különdíj: Barczi Boglárka (Hunyadi)

II. kategória:   1. Honfi Sámuel (Hunyadi)
                           Baricz-Salamon Miksa (Rákóczi)
                       2. Kertész Nóra (Rákóczi)
                       3. Vass Emma (Hunyadi)
            Különdíj: Bagaméri Izabella (Rákóczi)

III. kategória:  1. Szendrei Botond (Rákóczi)
                       2. Zsuppán Bence (Hunyadi)
                       3. Szakács Bernadett Amarillisz (Kőrösi)
            Különdíj: Erdey Lujza (Kőrösi)
                           Varga Boglárka (Hunyadi)

IV. kategória:  1. Bedő Katica (Kőrösi)
                       2. Bárkányi Patrik (Rákóczi)
                       3. Csuha Brigitta (Rákóczi)

Jövőre várunk vissza mindenkit, aki szereti a költészetet!

                                                                                                              Marosi Márta
                                                                                               humán munkaközösség-vezető

Dunaharaszti, 2023. 04. 03.

 

 

Házi tanulmányi versenyek eredményei

1.osztály 2. osztály
matematika I.hely Hermann Boglárka 1.b
Kőnig Konor Kende 1.a
matematika I.hely Hampel Léna Zoé 2.a
II. hely Varga Hanga 2.c II.hely Jancsó Natali 2.a
III. hely Molnár Máté 1.b
Karika Gergő 1.b
III.hely Imre Zétény 2.b
Reibl Nolen 2.a
írás I.hely Kőnig Konor Kende 1.a nyelvtan I.hely Csányi Róbert 2.c
II.hely Molnár Máté 1.b II.hely Repei Dóra 2.a
III. hely Mikó Huba 1.c III.hely Hampel Léna Zoé 2.a
szövegértés I.hely Kőnig Konor Kende 1.a szövegértés I.hely Magyar-Herczeg Veronika 2.b
Tamás Botond 2.a
II.hely Mikó Huba 1.c
Bogár Ádám 1.b
II.hely Czimbalmos-Kozma Zalán 2.b
Vörös Péter 2.b
III.hely Oláh János 1.c III.hely Juhász-Tóth Csaba 2.a
Csányi Róbert 2.c
 
3.osztály 4. osztály
matematika I.hely Gábor-Kovács Noel 3.a matematika I.hely Takács Júlia 4.c
II. hely Orova Bálint 3.b II.hely Gálos Laura 4.b
III. hely Wágner Dániel 3.b III.hely Szakál-Balogh Júlia 4.b
nyelvtan I.hely Gábor-Kovács Noel 3.a
Gödöny Maxim 3.b
Horváth Fanni 3.b
nyelvtan I.hely Takács Júlia 4.c
II.hely Hermann Laura 3.b II.hely Magyar-Herczegh Franciska 4.b
III. hely Orova Bálint 3.b III.hely Mrovcza Márk 4.b
szövegértés I.hely Dávid Márk 3.b
Orova Bálint 3.b
szövegértés I.hely Takács Júlia 4.c
II.hely Gábor-Kovács Noel 3.a
Hemrich Adél 3.a
Tóth Szabolcs 3.b
II.hely Varga Előd 4.a
III.hely Budinszky Izabell 3.a III.hely Eifert Nóra 4.b