Hit- és erkölcstan oktatás
Tisztelt Szülők!
A 20/2012 (VIII. 31.) EMMI rendelet 182/B § (7.) alapján Önöknek 2024. május 20-ig áll módjukban, hogy a 2024-25-ös tanévre vonatkozólag változtassanak a gyermekük hit- és erkölcstan oktatásával kapcsolatban.
A nyilatkozat és a hozzátartozó tájékoztatók az alábbi linkeken tölthetők le:
Tanulókat felügyelő ügyeletünk
hétfőtől péntekig tanítási napokon:
07.00 - 18.00h
pedagógus illetve pedagógiai asszisztensi felügyeletével.
A KEKKH tájékoztatója kiskorú gyermek számára személyazonosító okmány igénylési rendjéről.
A KEKKH plakátjának megtekintéséért kattinson ide!
A tanulási gyengeséggel és a részleges ( BTM ) vagy átfogó zavarral ( SNI ) küzdő tanulók integrált oktatását iskolánk helyi tanterve és pedagógiai programja szabályozza, összhangban a nemzeti köznevelésről szóló törvénnyel, továbbá 33/2012. ( X.8 ) EMMI rendelet irányadó elveivel.
Tisztelt Szülők!
Tanácsok a jellemző veszélyforrások elkerülése érdekében
A készenléti telefonszám elérhetősége: 06-20/404-5251
A készenléti telefonszám a központ nyitvatartási idején túl érhető el:
Hétfő: 18.00-tól kedd: 08.00-ig
Kedd: 17.00-től szerda: 09.00-ig
Szerda: 18.00-tól csütörtök: 9.00-ig
Csütörtök: 17.00-től péntek: 08.00-ig
Péntek: 13.00-tól hétfő: 09.00-ig.
Tisztelt Szülők!
Iskolánk tanulóinak versenyeredményeit közvetlenül küldhetik - különös tekintettel - a Tankerület szervezésén kívül rendezett szereplésekről a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mailcímre.
Vezetőség
Tisztelt Szülők!
Iskolánkban a mobiltelefon használata szabályozva van a Házirendben. Év elején az osztályfőnökök tisztázták a gyerekekkel az ezzel kapcsolatos tudnivalókat.
A fentiek ellenére, egyre több visszaélésre kerül sor nap, mint nap. Sértő üzeneteket küldenek Viber-en egymásnak, az Instagramon a másik tanuló oldalára bántó képeket tesznek ki, fényképeket készítenek egymásról. Teszik mindezt tanórán!! A pedagógus ezt nem veszi észre, hiszen gyermekeink roppant leleményesen és fürgén kezelik a telefont. Egy kísérlet még azt is kimutatta, hogy ha a pedagógus kérésére küldenek üzenetet a pedagógusnak óra közben, úgy, hogy az figyelmezteti őket figyelni fog, akkor is több mint egy tucat üzenet érkezik.
A telefon használatát okkal korlátozzuk, akár csak a többi iskola.
Az oktatásnak egyik alapfeltétele az órák zavartalansága. Ez segít az elmélyülésben, (ami ritka esemény a jellemzően felgyorsult hétköznapokban) fejlődik a tartós figyelem, ezáltal nő a tanulási képesség, a teljesítmény.
Az iskola nevelő tevékenysége gyermekkorban kiemelkedő fontosságú. A gyermek napi 6 órában, védett környezetben fejlesztheti társas képességeit. Itt nyílik lehetőség arra, hogy készség szinten megismerje és gyakorolja az emberi érintkezés helyes formáit, a konfliktuskezelést (nem szülői környezetben). Az érintkezés gyakori volta fejleszti szociális kompetenciáit, mely elengedhetetlen az un. életben való boldoguláshoz. Ennek érdekében szünetben is korlátozzuk a telefon használatát, hogy a gyermek a társas tevékenységeket gyakorolja.
Arra kérjük a szülőket, hogy gyermekük érdekében, támogatva munkánkat, beszélgessenek el gyermekükkel a telefon használatát érintő szabályok betartásának fontosságáról.