Bemutatkozik iskolánk pszichológusa

Kedves Diákok és Szülők!

Goral Barbara vagyok, a 2018/2019-es tanévtől iskolapszichológusként dolgozom a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskolában.

Munkámmal szeretnék segítségére lenni az iskola diákjainak, a diákok szüleinek, valamint a pedagógusoknak olyankor, ha az iskolai életben, a családi vagy baráti kapcsolatokban nehéz, megoldhatatlannak tűnő helyzetekkel kerülnek szembe. Bárkivel előfordulhat, hogy úgy érzi, nem boldogul például:
  • a tanulással, mert túlságosan izgul a dolgozatok, felelések miatt és ezek annak ellenére nem sikerülnek jól, hogy készül rá
  • az osztályközösségben, mert nem találja a közös hangot a többiekkel
  • az iskolai életben, mert elvesztette érdeklődését a tanulás iránt, vagy úgy érzi, nem tud megfelelni a követelményeknek az élet dolgait illetően, mert bizonytalan a jövővel kapcsolatban és nem találja a helyét a világban.

Ilyen esetekben a pszichológus segíthet a probléma megértésében és megoldásában, segít helyre billenteni a felborult egyensúlyt, ezáltal hatékonyabb lehet a tanulás, kiegyensúlyozottabb a lelki élet és békésebbek a társas kapcsolatok.

A beszélgetésekre előre egyeztetett időpontokban, az osztályfőnökök és szülők támogatásával tudunk sort keríteni.

Kedves Szülők!

A gyermek egy nagyon „érzékeny műszer”, amely változatos módon jelzi, ha valami nincs rendben. A viselkedésben, hangulatban, teljesítményben bekövetkező változások nem ritkán az érzelmi zavarokra, szorongásra vezethetők vissza, melyek arról adnak jelzést, hogy a gyermek nem boldogul az előtte álló feladatokkal, legyenek azok intellektuális, szociális, érzelmi, vagy akár fizikai erőpróbák. A felborult egyensúlyt jelezheti a teljesítmény romlása, a viselkedés megváltozása, az állandó fáradtság, kedvetlenség, az alvásproblémák, vagy a testi tünetek (gyakori fejfájás, hasfájás) megjelenése. Ilyen élethelyzetekben a gyermeknek segítségre van szüksége, legyen ez szülői támogatás, vagy pszichológiai tanácsadás, vagy a kettő kombinációja.

Természetesen kiderülhet, hogy a problémát nem lehet a pszichológiai tanácsadás keretein belül megoldani és más szakember közreműködésére van szükség. Ekkor igyekszünk közösen megtalálni azt a megfelelő intézményt, szakembert, akivel folytatódhat az elkezdett munka.

Fogadóórák:

Hétfő: páros héten 9 és 15 óra között

Kedd: 9 és 15 óra között

Péntek: 9 és 15 óra közöttIdőpont egyeztetéssel kapcsolatban, kérem, keressenek az alábbi elérhetőségeimen:

06 30 237 3912

goral.barbara KUKAC icloud.com