![]() | ![]() |
| 04:50 | 20:50 |

Iskolánk, a Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola 1979. szeptember 1-jén nyitotta meg kapuit. Ebben a tanévben Vargáné Hunya Katalin kolléganőnk által összefogva több esemény keretében emlékezünk meg e neves évfordulóról. Egyik ilyen esemény volt 2019. május 14-én az iskolánk aulájában levetített "A 40. becsengetés" címmel megrendezett filmvetítés, amelyre meghívtuk egykori pedagógusainkat, munkatársainkat.
A filmet készítette Fogarasi Dóra egykori tanulónk és Vargáné Hunya Katalin kolléganőnk.
Nagy örömünkre szolgált, hogy elfogadta meghívásunkat, és osztozhatott múltidézésünkben Dr. Pálos Annamária, a Szigetszentmiklósi Tankerületi Központ igazgatója, aki nem érkezett üres kézzel. 40. "születésnapunk" alkalmából 3.200.000 Ft értékben felajánlást jelentett be, amelyet akár az udvarunk szépítésére, akár minden olyan egyéb eszközre fordíthatunk, amely a tanulóink boldogságát, komfortérzetét növelhetik. Tanulóink és Munkatársaink nevében köszönjük szépen.

Szellemi és fizikai aktivitását a nyugdíjas éveiben is megőrizte. Az iskola alapítványának haláláig -még betegen is - kuratóriumi tagja volt, hiszen szívügye volt a Kőrösi. Több, volt nyugdíjas kollegájával együtt hosszú éveken át dogozott a Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben. Itt is szívvel-lélekkel próbálta átadni a fiataloknak a magyar iránti szeretetét, az olvasás fontosságát. Igyekezett pozitív mintát adni, segíteni a társadalomba való sikeres visszailleszkedésüket. Ezt valódi missziós munkaként élte meg, mely végtelenül boldoggá tette.
Elmondható, hogy teljes életet élt.
Családja mellett mi is fájó szívvel gondolunk rá!