Egészségnap iskolánkban

Idén március 5-én rendeztük meg iskolánkban az immár többéves múltra visszatekintő egészségnapot.

Rengeteg lehetőség adódott arra, hogy a gyerekek koruknak megfelelően megismerkedhessenek az egészséges életmód, a baleset megelőzés és az elsősegélynyújtás rejtelmeivel.

Az alsó tagozatosokhoz már reggel megérkezett a Peter Cerny Alapítványtól Herczegh János és Pákozdy Richárd apukák jóvoltából a koraszülött mentő. Mivel a felsőbb évfolyamon már látták a mentőautót belülről, így ezúttal az első és második osztályosok ismerkedhettek a felszereléssel, beülhettek a mentőbe. A nagyobbak a korábban elhangzottak alapján kvízkérdéseket oldottak meg.

Minden alsós tanuló évfolyamának megfelelő nehézségű feladatokat, rejtvényeket oldott meg az egészség témakörében.

A Dunaharaszti Környezetbarátok Egyesületének vezetője Sándor Krisztina, illetve testvére Tokai Attiláné ismertette meg a 1-2. osztályosokat a környezetvédelem témakörével

Kovácsné Balajti Márti és társai a Dunaharaszti Nagycsaládosok Egyesületéből érkeztek, és segítségükkel gyönyörű alkotásokat készíthettek diákjaink fűzfavesszőből l

Elsőként a 3-4. osztályosoknak szántuk ezt a programot, de olyan népszerű volt, hogy végül az 1-.2 osztályosok is beszivárogtak.

Az ebédlőben olyan különleges zöldségeket, gyümölcsöket kóstolhattak meg, melyekkel ritkábban találkozhatnak. Megízlelhették a mangót, spenótlevelet, csicsókát, avokádót, cukkinit és a grapefruitot.

A felső tagozaton elsősegélynyújtást, égési sérültek ellátását mutatta be Dávid Róbert a váci mentőállomás mentőápolója, és 3 tanítványa Kiss Martin, Weszter Laura és Trinyik Dorina, a váci Madách Imre Gimnáziumból, Gregus Dániel a XIX. kerületi mentőállomás mentőtisztje.

Ottucsák Kristóf a SOTE Egészségtudományi kar másodéves mentőápoló hallgatója műsebeket, nyílt törést sminkelt a gyerekek kezére, ezzel is tanítva a sebek helyes ellátását, illetve gyerekek lévén órák múlva is mutogatták, mit is kaptak.

Fazekas Sándorné a Jahn Ferenc Dél-Pesti Kórház Pulmonológia osztályáról érkezett és a dohányzás káros hatásaival ismertette meg a 7-8. osztályosokat.

Fülöp Hajnalka újságíró a Saferinternet Hungary megbízásból a biztonságos internethasználatot mutatta be a 7-8. osztályos tanulóknak. Lévén ezek a gyerekek a digitális világ „bennszülöttei”, így számukra a kibertérben rejlő veszélyek megismerése különösen hasznos.

Szeremley Csilla a szigetszentmiklósi rendőrkapitányságról érkezett hozzánk, és a drog, illetve a bűnmegelőzéssel kapcsolatban tarott a gyerekek számára nagyon hasznos előadásokat.

Balogh Boglárka volt tanítványunka SOTE Egészségtudományi kar másodéves dietetikushallgatójakóstolással egybekötött egészséges táplálkozással kapcsolatos foglalkozása is népszerű volt.

Varga Zsófia ugyancsak volt tanítványunk az ELTE harmadéves tanárszakos hallgatója, egy kis zumbával mozgatta át a komoly ismeretszerzésben elfáradt izmokat.

Marosi Márta kolléganőnk a biztibusz játék keretében ugyancsak a balesetmegelőzés és ellátás témakörében foglalkoztatta a gyerekeket, míg Kaltenecker Edina kolléganőnk „Ép testben ép lélek” címmel tanítgatta a gyerekeket, hogyan válhatnak egészséges kamaszokká, majd felnőttekké.

Hasznos, élvezetes szombat délelőttünk volt, és még az időjárás is kegyes volt hozzánk.

Nagy Ágnes és Elek Márta szervezők

A KisDuna TV riportja