• futo_7.jpg
  • futo_4.jpg
  • futo_13.jpg
  • futo_11.jpg
  • futo_15.jpg
  • futo_10.jpg
  • futo_8.jpg
  • futo_23.jpg
  • futo_14.jpg
  • futo_9.jpg
  • futo_1.jpg
  • futo_12.jpg
  • futo_21.jpg
  • futo_22.jpg
Szeretettel köszöntjük a Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola honlapján!

ATLÉTIKAI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG

2025.június 6.
PÁPA

Április óta meneteltek a lányok, míg eljutottak az országos bajnokságig.
Aversenyt Pápán rendezték meg, a Pápai Atlétikai Centrum csodaszép
stadionjában. Az ünnepélyes megnyitóra vármegyénként vonultak fel a
csapatok és az egyéni versenyzők, ők megyei győztesként jutottak tovább.
Sajnos a nagyon erős szél és a kánikula is hátráltatta a versenyzőket.
Ennek ellenére mindannyian átlépték saját határaikat, erőn felül teljesítettek
és a csapat 13. helyen végzett.
Sok gyakorlás, lemondás és alázat kellett ehhez az eredményhez.
Aki egy kicsi is belelát az atléták világába, tudja, hogy nagyon nehéz
amatőrként kiemelkedő eredményt elérni az egyesületi színekben
sportoló „profik” között.

Szívből gratulálunk az eredményhez!

A csapat tagjai:
    Bors Blanka Lilla 4.b
    Hampel Léna Zoé 4.a
    Kübler-Nagy Bíborka 4.c
    Szakál –Balogh Emília 5.a
    Udvardy Szófia Viktória 5.a
    Sükösd Fanni 4.b

Felkészítő pedagógusok: Sier Tamásné Solti Réka

 

Sikeres szerepléssel kezdődött a május is!

Május 6-án került megrendezésre Gödöllőn az
Atlétika  Megyei Diákolimpia.
Iskolánk 6 tanulója megszerezte az I. helyet,
így bejutottak az országos versenyre, melyet június 8-án rendeznek.

Csapattagok:
  Hampel Léna Zoé 4.a
  Bors Bianka  4.b
  Sükösd Fanni 4.b
  Szakál-Balogh Emília 5.a
  Udvardy Szófia Viktória 5.a

Felkészítő pedagógusok:
  Sier Tamásné, Solti Réka, Czimbalmos-Kozma Árpád

 

A bajnokok újra a vízben

Április 26-án a Budapest Kupa III. fordulóján

Kőnig Kármen Kendra (1.a)
  1 aranyérmet, 2 ezüstérmet és egy IV. helyet szerzett.

Kőnig Konor Kende (3.b)
  4 aranyérmet és a legeredményesebb versenyzőnek járó kupát nyerte el.

Gratulálunk!

 

 

Röplabda Diákolimpia eredményei

Iskolánk csapata kétfordulós körzeti tornán jutott a Pest Vármegyei Döntőbe.

Négy csapattal szoros mérkőzésben végül
a III. helyezést szerezték meg iskolánk diákjai.

Csapattagok:
Baranyi Gábor 5.b, Tóth Szabolcs 5.b,
Weidinger Dominik 5.b, Jánossy Ákos 5.b,
 Horváth Péter 5.b, Schmauder Barna 6.b,
Lázár Ákos 6.a, Bartha Ármin 6.a, Varga Előd 6.a.

Felkészítő testnevelő: Czimbalmos-Kozma Árpád

 

Úszás Diákolimpia Országos Döntője

Március 29-én került megrendezésre az idei Úszás Diákolimpia Országos Döntő
Budapesten a Gyarmati Dezső Sportuszodában.

A vármegyei döntők 1. és Budapest 1-3. helyezettjei vettek részt a megmérettetésen.

Kőnig Konor Kende 3.b osztályos tanuló képviselte iskolánkat két egyéni úszószámmal
I. korcsoportban.

50m hátúszásban országos 2. helyezés, 
50m gyorsúszásban országos bajnok lett.

 

Városi floorball verseny eredményei

7.-8. évfolyamon
I.   helyezés: Kőrösi 1.
II.  helyezés: Kőrösi 2.
III. helyezés: Baktay
IV. helyezès: Rákóczi 1.
V.  helyezés: Rákóczi 2.

5.-6. évfolyam
I.   helyezés: Kőrösi 1.
II.  helyezés: Rákóczi 2.
III. helyezés: Rákóczi 1.
IV. helyezés: Kőrösi 2.

Az összetett eredmények alapján a Kőrösi diákjai nyerték meg a versenyt.

 

Budapest Kupa II. fordulója

Kőnig Kármen Kendra 1.a osztályos tanulónk testvére nyomdokaiba lépett:
Három ezüstérmet és egy IV helyet szerzett .

Kőnig Konor Kende tobábbra is töretlenül úszik :
Négy aranyérmet ért el és korosztályának legeredményesebb versenyzőjének díját is ő kapta.

Gratulálunk!

 

A Farkas lányok sikerei

Január végén Farkas Róza részt vett a
IV. Rigó Pál emlékversenyen.
Az U12 korcsoportban indult és III. helyen végzett.
 
Februárban lezajlottak a Diákolimpia megyei fordulói is.
Róza és Sára is a II. helyet szerezték meg,
így továbbjutottak az országos Diákolimpiára is.

Gratulálunk!

 

 

Szabó Dániel Péter 7.b

Ebben a szezonban három korosztályos magyar ranglista versenyen aranyérmes.

Nemzetközi Vívó Körverseny Szófiában V.hely

 
 
Gratulálun

 

Jakab Erik újabb eredményei

2025. évi eredményei a következőképpen alakultak
- Birkózóverseny Érd (Tar Mihály emlékverseny) bronzérem
- Országos Sumo Bajnokság Dunaharaszti aranyérem
 
Gratulálunk a sikeres szerepléshez!

 

 

Sikeres úszóink

A Budapesti Úszó Szövetség szervezésében 2025.02.01-jén megkezdődött a Budapest Kupa I. fordulója.
Kőnig  Konor Kende 4 aranyérmet és a legeredményesebb versenyző díját nyerte. 
Kőnig Kármen Kendra 1 ezüstérmet és 2 bronzérmet szerzett.

Sok sikert a II. fordulóhoz!

 

  Úszás Diákolimpia Pest Vármegyei Döntő

Január 25-én került megrendezésre Szászhalombattán az

 Úszás Diákolimpia Pest Vármegyei Döntő

Három tanulónk képviselte iskolánkat két-két egyéni úszószámban.
Mindhárman nagyon ügyesek voltak!

II. korcsoportban Tabi Viktória Dóra(4.c):
50m mellúszás  III. hely
50m gyorsúszás  17. hely

I. korcsoportban Kőnig Kármen Kendra(1.a):
50m mellúszás VI. hely
50m hátúszás  IV. hely

I. korcsoportban Kőnig Konor Kende(3.b):
50m gyorsúszás  I. hely
50m hàtúszás I. hely

Konor mindkét számával továbbjutott az Úszás Diákolimpia Országos Döntőjébe. Március 28-30. közt szoríthatunk neki.

 

Az év FTC úszója

Kőnig Konor Kende 3.b osztályos tanulót “Az év FTC úszója”
kitüntetésben részesítették korosztályàban
a 2024-es évben végzett kitartó és sikeres munkájáért.

Gratulálunk a szép sikerhez!

 

Rubik-kocka verseny eredményei

 

Jakab Erik 8.a osztályos tanuló

 a Nemzetközi Szabadfogású Birkózóversenyen aranyérmes lett!

 

Gratulálunk neki!

 

Kiváló sportolónk

Kőnig Konor Kende 3. osztályos tanuló újabb sikeres versenyzéséről kaptunk hírt.

A Magyar Úszó Szövetség  november 16-án megrendezett
Veszprém Kupáján Konor 4 úszószámban is
érmet szerzett: 3 aranyérem és 1 bronzérem.

Egész éves eredményével pedig a
Magyar Úszó Szövetség Konornak, az FTC úszójának ítélte
2024-ben a  legeredményesebb versenyző díjat.

 

Első osztályos sportsiker

Dóra Bella 1. osztályos tanulónk
 a Fradi Viktória Kupán
 akrobatikus tornában II. helyezést ért el.

 

 
Gratulálunk az ifjú sportolónak!

 

Vizes siker

Az október 26-án megrendezett BUSZ Kupa úszóversenyen

Kőnig Konor Kende 3. osztályos tanulónk 5 számban indult.
2 ezüstérem és 3 aranyérem mellett elnyerte korosztályában

 a ”Legeredményesebb versenyző” kupàt.

Gratulálunk az ifjú sportolónak!

Október 13-án a II. Rövidpályás Buda Kupa úszóversenyen

Kőnig Konor Kende 3. osztályos tanulónk négy  versenyszámban is megmérettette tudását.
Mind a 4 versenyben megszerezte az első helyet,
így  4 aranyérmet szerzett. 

Az Aqua pontverseny alapján korosztályában a
legjobb egyéni eredményt érte el.

Gratulálunk az ifjú sportolónak!

 

Horváth - Koós Gabriella 7.a osztályos tanuló versenyeredménye

 
IJKA Országos Bajnokság és Sziget Kupa:
Lány KATA formagyakorlat, utánpótlás 12-13 éves korcsoportban 1. helyezés
 
Gratulálunk!

 

Városi futóverseny  2024

Egy csípős, hűvös hétfői reggel  izgatottan gyülekeztek a gyerekek az aulában. Futóversenyre indultunk a Sportszigetre,
ahol a város három általános iskola legjobbjai mérték össze a gyorsaságukat és kitartásukat három korcsoportban.

Mire az első futam elrajtolt, már a napocska is kidugta az orrát a felhők mögül,
sokkal kellemesebb érzés volt így a szabadban lenni.

Sokat készültünk, válogattunk, felmértünk, hogy a legkiválóbbak kerüljenek be a csapatba.
Az idei verseny felépítése eltért az eddigi évekhez képest, mert az egyéni és csapat versenyek után a váltócsapatok
következtek, melyeket egy lány és egy fiú tanuló alkotta korcsoportonként. 

A váltóversenyben legjobban szereplő iskola – a Kőrösi - kapta a vándorkupát.

Az egész verseny nagyon izgalmas és hangulatos volt. Akik épp nem futottak, hangosan buzdították a versenyzőket,
akik mindent beleadtak, hogy minél előkelőbb helyen végezhessenek.
A színvonalas szervezést a Hunyadi János Német Nemzetiségi Általános Iskola vállalta el, köszönjük szépen.

Gratulálunk minden résztvevőnek illetve felkészítő tanáraiknak!                                   Sier Tamésné

Versenyzőink, érmeseink:
Egyéni versenyben:

I. Helyezés:
   Soós Csenge 4.a
   Kőnig Konor 3.b

II. Helyezés:
    Kübler-Nagy Bíborka 4.c
    Farkas Márkó 4.a
    Frizt Boglárka 5.a
 
III. Helyezés:
     Szilágyi Barnabás 4.c
     Bánlaki Marcell 8.a
Váltó versenyben:

I. Helyezés

II. korcsoportosok versenyében:
    Jakab Levente és
    Pókó Nóra

III. korcsoportosok versenyében:
     Kubát Barnabás és
     Udvardy Szófia

IV. korcsoportok versenyében:
     Koller Balázs és
     Pehl Viktória
  
  

 

Úszóverseny

Szeptember 28-29-én megrendezésre került a
“Budapest Kupa 2024 IV.” úszóverseny,
melyen Kőnig Konor Kende (3.b) 6 számban indult,
6 éremmel tért haza. (5 arany, 1 bronz.)
Teljesítményével korosztályában elnyerte a verseny
legeredményesebb versenyzője címet,
melyet kupával jutalmaztak.
 

Futóverseny

Szeptember 22-én zajlott az V. Krumplifutam futóverseny Bugyin. 1000 méteren a 
6-9 éves fiúk közt Kőnig Konor Kende (3.b) 1. helyen, szintén 1000 méteren a 
6-9 éves lányok közt Kőnig Kármen Kendra (1.a) 3. helyen ért célba.
 
Kurucsai Zsanett

 

Siker a vízen

A  Fadd-Domboriban megrendezett Kammerer Kupán
Erdey Miksa IV.helyezést ért el 
az U10-es korosztály képviselőjeként  kajak 1-es kategóriában.
 
Gratulálunk!